Предварителна програма VIII НКИС

ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОГРАМА*

 

 

 

5 декември (четвъртък)                                                            

 

 

 

09:0009:30              Регистрация

 

09:3011:00              Първи работен панел

 

09:30 – 09:40             Откриване
09:40 – 10:00             Юлий Павлов – Митове и легенди около изборните резултати
10:00 – 10:20             Димитър Димитров, Стойчо Стойчев – Местни избори

 

10:20 – 10:40             Андрей Райчев – Застрашава ли търговията с гласове свободата на изборите?               

 

10:40 – 11:00             Дискусия

 

11:0011:30              Кафе пауза

 

11:3013:00              Втори работен панел

 

11:30 – 11:50             Румяна Дечева – Проблеми при наблюдението на избори
11:50 – 12:10             Мария Мусурлиева - Комуникационен модел на медиацията преди, по време и след избори                      
12:10 – 12:30             Ива Лазарова – Анализ на недействителните гласове

 

12:30 – 13:00             Дискусия

 

13:0014:30              Почивка             

 

14:3016:00              Трети работен панел

 

14:30 – 14:50             Георги Лозанов – Площадната срещу институционалната публичност
14:50 – 15:10             Михаил Константинов, Александър Станев, Юли Павлов  –  Недействителният вот
15:10 – 15:30             Александър Станев – Машинното гласуване в България

 

15:30 – 16:00             Дискусия

 

 

 

 

 

6 декември (петък)                                                           

 

 

 

09:0009:30              Регистрация

 

 

 

09:3010:40              Четвърти работен панел

 

09:3009:50             Емилия Друмева   
09:50 – 10:10             Юлий Павлов  Изборите в София – прогнози, лъжепрогнози, преливане на гласове
10:10 – 10:30             Светослав Живков - Ранните български пропорционални системи и тяхното влияние върху партийната система (1913 - 1931)        

 

10:30 – 11:00             Дискусия                          

 

                     

 

11:0011:30              Кафе пауза

 

11:3013:00              Пети работен панел

 

11:30 – 12:00             Кольо Колев                                    
12:00 – 12:20             Стоил Стоилов – Може ли по друг начин?
12:20 – 12:50             Стойчо Стойчев –         
12:50 – 13:00             Дискусия

 

13:0014:30              Почивка

 

 

 

14:3016:00              Шести работен панел – Обществен съвет към ЦИК

 

14:30 – 15:00             Велко Милоев – Анализ на непредставените гласове при изборите за Народно събрание след 2000 година

 

15:00 – 15:20             Лиляна Георгиева - Преглед на периода 1989-2019 г.: предизвикателства и обществени нагласи
15:20 – 15:40             Даниел Пейчев – Иде ли нов политически субект ,,Не подкрепям никого’’?

 

15:40 – 16:00             Дискусия

 

16:0016:10              Закриване на конференцията

 

* при промени в програмата, организаторите своевременно ще уведомят участниците в конференцията